2ος ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΟΡΘΡΟΓΡΑΦΙΑΣ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

englishgames18a Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 11 Μαρτίου 2018 ο 2ος Διαγωνισμός Ορθογραφίας στην Αγγλική Γλώσσα (Spelling Bee) που διοργάνωσε η Ένωση Εκπαιδευτικών Αγγλικής Γλώσσας Καβάλας (ΕνΕΑΓΚ) σε συνεργασία με τη Δημοτική Βιβλιοθήκη Καβάλας και με την υποστήριξη της Διεύθυνσης Δ/θμιας Εκπαίδευσης Ν.Καβάλας.
Από τους 700 μαθητές Γυμνασίων και Λυκείων όλου του Νομού που συμμετείχαν στον διαγωνισμό που αρχικά πραγματοποιήθηκε ενδοσχολικά, διακρίθηκαν 35 μαθητές και μαθήτριες στην τελική φάση, μέσα στους οποίους και η μαθήτρια της Β τάξης μας Έλενα-Μαρίνα Γκόγκου. Όλοι οι προκριθέντες τιμήθηκαν με έπαινο διάκρισης στην Αγγλική Γλώσσα καθώς και έπαθλα (εισιτήρια για να παρακολουθήσουν ταινία της επιλογής τους στον κινηματογράφο). ΘΕΡΜΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!

englishgames18b englishgames18c