Συμμετοχή του σχολείου μας στην 3η Μαθητική Ημερίδα Πληροφορικής

afisa kabalas

Το σχολείο μας συμμετείχε για τρίτη συνεχή χρονιά στην 3η Μαθητική Ημερίδα Πληροφορικής την οποία διοργανώνει η Κ. Μπαμπαλώνα Ελένη Σύμβουλος Πληροφορικής μαζί με την Α/θμια και Β/θμια Εκπαίδευση Καβάλας.

Παρουσιάσαμε 4 εργασίες μαθητών:

1)«Φωνές του 5ου Γυμνασίου Καβάλας»

Συμμετοχή: Δαλαμπίρα Βάσω, Καπέλλι Άλμα, Καραίσκου Μαρία, Κωνσταντινίδου Σιμόνα, Τσερκέζη Αργυρώ, Κυρία Μαρία, Ξανθοπούλου Πηνελόπη, Πατέλη Άννα, Σαββίδου Λαρίσα, Λουκάνη Μαρία, Παπακωστόπουλος Μάξιμος, Παπουτσή Νικολέτα, Σαμαρά Γιαννούλα, Κοσμίδης Παύλος, Τσίμα Στέλλα, Παπαδάκης Δημήτριος

Υπεύθυνες καθηγήτριες: Κωστάκη Ε. ΠΕ02, Ιατροπούλου Μ. ΠΕ19-ΠΕ03

(Ηλεκτρονική Διεύθυνση περιοδικού, Παρουσίαση εργασίας)

2)«Η Καβάλα μέσα από τον φακό ενός μαθητή» fvto1

Συμμετοχή: Λαγουδάρης Θάνος Γ3

(Βίντεο, Παρουσίαση εργασίας)

3)«Εγώ και οι άλλοι»

Συμμετοχή:Καπέλλι Άλμα (σενάριο,), Πασχαλούση Ελένη (σκηνοθεσία, μοντάζ), Φουρουντζόγλου Μυρτώ (σκηνοθεσία, επιμέλεια κειμένων), Σαντορίνης Κωνσταντίνος (ηθοποιός), Ζαραγκούλιας Κωνσταντίνος (ηθοποιός), Καραϊσκου Μαρία (ηθοποιός, επιμέλεια), Νικολαϊδης Γιώργος (ηθοποιός), Μάρκου Μιχάλης (ηθοποιός)

(Βίντεο, Παρουσίαση εργασίας)

4)«Δημιουργώ ιστορίες με κόμικς».

Συμμετοχή: Τμήματα Β2, Β3, Β4

(Εργασίες και Παρουσίαση)