ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΕΙΑ "ΣΥΣΤΗΜΑΤΑ SUNLIGHT ΑΒΕΕ"

Την Τετάρτη 7/2/2018 η Β΄ τάξη του σχολείου μας πραγματοποίησε διδακτική επίσκεψη στη Βιομηχανία παραγωγής μπαταριών SUNLIGHT στο Ν. Όλβιο Ξάνθης στο πλαίσιο των μαθημάτων της Τεχνολογίας και της Φυσικής. Οι μαθητές επισκέφτηκαν τη μονάδα παραγωγής βιομηχανικών μπαταριών και πιο συγκεκριμένα τα τμήματα παραγωγής:
α) των συσσωρευτών υποβρυχίων,
β) των συσσωρευτών τορπιλών,
γ) των συσσωρευτών γενικών αμυντικών εφαρμογών.
Παρακολούθησαν όλη τη διαδικασία παραγωγής, υπέβαλαν ερωτήσεις στους αρμοδίους σχετικά με αυτά τα προϊόντα και στο τέλος η εταιρία τους πρόσφερε αναμνηστικά δωράκια. Είναι πολύ σημαντικό οι μαθητές μας να γνωρίζουν ότι στην περιοχή μας λειτουργεί μία υπερσύγχρονη μονάδα ανάπτυξης, παραγωγής και διάθεσης μπαταριών και συστημάτων αποθήκευσης ενέργειας με παγκόσμια παρουσία στον τομέα της.
Τέλος, επιθυμούμε να ευχαριστήσουμε πολύ τον υπεύθυνο εκπαιδευτικών επισκέψεων κ. Κελεσίδη Κ. που οργάνωσε μία πλήρη ξενάγηση για τους μαθητές μας και τους προϊσταμένους των Τμημάτων που μας δέχθηκαν.

sunlight18a sunlight18b sunlight18c sunlight18d