2ος ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΟΡΘΡΟΓΡΑΦΙΑΣ ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

englishgames18a Με μεγάλη επιτυχία πραγματοποιήθηκε την Κυριακή 11 Μαρτίου 2018 ο 2ος Διαγωνισμός Ορθογραφίας στην Αγγλική Γλώσσα (Spelling Bee) που διοργάνωσε η Ένωση Εκπαιδευτικών Αγγλικής Γλώσσας Καβάλας (ΕνΕΑΓΚ) σε συνεργασία με τη Δημοτική Βιβλιοθήκη Καβάλας και με την υποστήριξη της Διεύθυνσης Δ/θμιας Εκπαίδευσης Ν.Καβάλας.
Από τους 700 μαθητές Γυμνασίων και Λυκείων όλου του Νομού που συμμετείχαν στον διαγωνισμό που αρχικά πραγματοποιήθηκε ενδοσχολικά, διακρίθηκαν 35 μαθητές και μαθήτριες στην τελική φάση, μέσα στους οποίους και η μαθήτρια της Β τάξης μας Έλενα-Μαρίνα Γκόγκου. Όλοι οι προκριθέντες τιμήθηκαν με έπαινο διάκρισης στην Αγγλική Γλώσσα καθώς και έπαθλα (εισιτήρια για να παρακολουθήσουν ταινία της επιλογής τους στον κινηματογράφο). ΘΕΡΜΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!!

englishgames18b englishgames18c

3 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ - ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΑΤΟΜΩΝ ΜΕ ΑΝΑΠΗΡΙΑ

Παγκόσμια Ημέρα Ατόμων με Αναπηρία: Τα παιδιά προβληματίζονται, δρουν και δημιουργούν.

amea2017a amea2017b amea2017c amea2017d

Αγώνες ΑθλοΠΑΙΔΕΙΑΣ κλασικού αθλητισμού 2018

stivos 2018 Tη Δευτέρα 19/03/2018, διεξήχθησαν στο γήπεδο «Ανθή Καραγιάννη» οι αγώνες ΑθλοΠΑΙΔΕΙΆΣ Κλασικού Αθλητισμού Γυμνασίων Ν. Καβάλας σχ. έτους 2017-18. Το σχολείο μας συμμετείχε με τους παρακάτω μαθητές
Αγώνισμα 80μ. αγοριών: Αστεριάδης Δημήτρης, Χατζησάββας Μανώλης, Κωνσταντίνου Χρήστος
Αγώνισμα 150μ. κοριτσιών: Ζιώγα Ειρήνη
Αγώνισμα 300μ. αγοριών: Λαμαϊ Ιωάννης, Νούρκα Άντι
Αγώνισμα 600μ. αγοριών: Βλαστός Γεώργιος, Νικολλά Διονύσιος, Καλαμούκος Γρηγόριος
Αγώνισμα 600μ κοριτσιών: Παπαδοπούλου Ευαγγελία, Μπαλάση Σοφία
Αγώνισμα 1000μ. αγοριών: Πούλιος Γεώργιος, Ηλιόπουλος Δημήτριος, Ντουμπουρίδης Μάριος
Αγώνισμα σφαίρας αγοριών: Κεχαγιάς Δημήτριος, Λαγουρκάκης Απόστολος, Ανδρεαδάκης Ιωάννης.
Αγώνισμα σφαίρας κοριτσιών: Μαρονικολάκη Μυρτώ, Ρετζέπι Ραφαέλα.
Συγχαρητήρια στα παιδιά για την συμμετοχή τους.

4η ΗΜΕΡΑ ΜΑΘΗΤΙΚΟΥ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ

athl2 Διοργανώθηκε και φέτος στο σχολειο μας η 4η Ημέρα Μαθητικού Αθλητισμού, όπως γινεται καθε χρόνο στις αρχές του Οκτώβρη. Μια μέρα χωρίς μαθήματα, με τα παιδιά έξω απο τις σχολικές τάξεις, μια μέρα με πολλές αθλητικές δραστηριότητες, ομαδικά αθλήματα, αλλά και ενδιαφέροντα καλλιτεχνικά δρώμενα, όπως οι μικρές χορευτικές παραστάσεις που έστησαν οι μαθήτριες του σχολείου!

athl4 athl3

ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

BASKET 2018 Το σχολείο μας συμμετείχε στους αγώνες πετοσφαίρισης, καλαθοσφαίρισης και ποδοσφαίρου με τις ακόλουθες ομάδες

ΟΜΑΔΑ ΠΕΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ Β ? Γ